Jak wybrać piekarnik z mikrofalą?

W każdej kuchni zależy nam na zachowaniu jak największej przestrzeni. Dlatego kompaktowy i wielozadaniowy sprzęt AGD to idealne rozwiązanie w każdym domu. Dzisiejsza technologia pozwala nam nawet na połączenie piekarnika z funkcją mikrofali. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiedni model, aby był nie tylko funkcjonalny, ale i niezawodny.

źródło: pixabay.com

Piekarnik z funkcją mikrofali – Zalety

Modele piekarników z mikrofalą wyróżniają się dużą ilością dodatkowych funkcji oraz oszczędnością miejsca. Pozwalają również zaoszczędzić pieniądze, których nie musimy wydawać na dodatkowy sprzęt. Piekarniki z mikrofalą mają również bardzo estetyczny wygląd.

Piekarniki z funkcją mikrofali mają również funkcje termoobiegu, grillowania, podgrzewanie naczyń, termosondę oraz funkcję samoczyszczenia. Dzięki takim funkcjom możemy rozmrozić jedzenie, czy podtrzymywać ciepło potrawy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piekarnika z mikrofalówką:

  • Pojemność piekarnika – nie może być zbyt mała, szczególnie wtedy, gdy przygotowujemy duże ilości potraw. W sklepach znajdziemy modele o pojemności od 40 do 70 litrów.
  • Sposób otwierania drzwiczek – na rynku mamy piekarniki otwierane od dołu, a także od boku. Tutaj wybieramy według własnej wygody.
  • Prowadnice teleskopowe – ułatwiają wysuwanie potraw z piekarnika.
  • Podwójna komora – umożliwiająca upieczenie 2 potraw na jednym ogniu bez mieszania się zapachów.
  • Klasa energetyczne – pozwala określić ilość pobieranej energii przez urządzenie. Najmniejsze zużycie prądu mają urządzenia o klasie A+++.

Wady piekarników z mikrofalą

Minusem piekarników z mikrofalą jest cena. Która jest wyższa, niż cena tradycyjnych piekarników. Jednak patrząc na to z drugiej strony widać pewną oszczędność, nie musimy kupować dwóch różnych sprzętów osobno.

Piekarniki z tą funkcją mają zazwyczaj mniejsze wymiary, niż piekarniki standardowe.

Źródło: pixabay.com

Co zrobić w przypadku usterki?

Jeżeli sprzęt jest objęty gwarancją, wtedy zgłaszamy konieczność jego naprawy do serwisu lub sklepu, w którym go zakupiliśmy. Jednak, jeśli już gwarancja się skończyła, a nie stać nas na tak duży wydatek, wtedy możemy zadzwonić po serwis AGD Technikan, zajmujący się naprawą piekarników, lodówek i innych sprzętów AGD. Działają w każdym większym mieście w Polsce. Sprawdź, czy są również u Ciebie: Technikan.pl

Zostaw komentarz