Jak wybrać lodówkę turystyczną?

Jadąc gdzieś na długi urlop w plenerze lub po prostu w długą podróż samochodem, warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną. Tutaj podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie.

piknik

Źródło: pixabay.com

Typ lodówki

W sklepach możemy wybierać spośród różnych typów lodówek turystycznych. Spośród tego typu rozwiązań wyróżniamy lodówki elektryczne, na wkłady chłodzące, absorpcyjne oraz torby termiczne.

Środek transportu

To również musimy wziąć pod uwagę. Od tego zależy wybranie prawidłowego rozwiązania. Tutaj ważna jest również ilość jedzenia i długość trasy. Przecież na urlop możemy jechać samochodem, rowerem, autobusem, czy pociągiem. Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które pozwolą nam zachować świeżość produktów jak najdłużej.

Uwaga – zadbaj o lodówkę w domu!

Jadąc na urlop nie zapomnij o opróżnieniu lodówki z rzeczy, które nie przetrwają naszej długiej nieobecności. Koniecznie pozbądź się z nich jajek, wędlin i kiełbasy, bo to właśnie one najszybciej fermentują i są pożywką dla groźnych bakterii. Jeśli czujesz, że twoja lodówka szwankuje, wezwij serwis AGD.

jak wybrać lodówkę turystyczną

Źródło: pixabay.com

Chłodzące rozwiązania:

  • Torba termiczna

Idealna na krótkie wycieczki, pikniki za miastem. Jest wykonana najczęściej z poliestru, a w środku wypełniona materiałem z aluminium. Co ważne, utrzymuje niską temperaturę przez 2 godziny od czasu zapakowania. Natomiast ciepłe posiłki zachowują swoją temperaturę przez godzinę. Pamiętajmy o tym, że w przypadku zimnych potraw musimy je schłodzić zanim włożymy je do torby. Dużą zaletą tego rozwiązania jest poręczność i lekkość.

  • Lodówki z wkładami chłodzącymi

To bardzo dobre rozwiązanie na dłuższe wycieczki. Są wykonane z tworzywa sztucznego, wypełnione materiałami izolującymi wnętrze lodówki przed ciepłem z zewnątrz. Dzięki specjalnym wkładom chłodzącym spełniają swoje zadanie przez około 1 godzinę.

  • Lodówki elektryczne

Najlepsze rozwiązanie na długą podróż samochodem. Lodówkę najczęściej podłączamy pod zapalniczkę samochodową. Co ważne, tego typu lodówki mają pojemność nawet do 6 litrów.

Zapisz

Zostaw komentarz