Suszarka do ubrań najczęstsze usterki

Suszarka jest urządzeniem, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Sprzęt ten jest bardzo pomocny w codziennych obowiązkach, niestety po pewnym czasie urządzenie to może ulec usterce, która nie będzie prosta do zdiagnozowania.

suszarka do ubrań

źródło: pixabay.com

Bęben suszarki się nie obraca – przyczyną tej usterki może być awaria kondensatora. Jest to poważna i często występująca usterka. Tę naprawę jednak najlepiej powierzyć fachowcom, ponieważ wymaga pewnych umiejętności. Kolejną przyczyną może być uszkodzenie opornika w module sterowania, w przypadku tej awarii będziemy zmuszeni do wymiany opornika. Nieobracanie się bębna w suszarce może być także spowodowane zużytymi szczotkami węglowymi, aby sprawdzić, czy element ten zużył się bądź uszkodził, należy dostać się do silnika i zobaczyć, w jakim są stanie.

Pod suszarką gromadzą się kropelki wody – nieprawidłowe podłączenia węża odpływowego może powodować, że woda cieknie, warto dokładnie sprawdzić, czy element został prawidłowo podłączony do umywalki, woda może przeciekać. Zatkany filtr jest kolejną przyczyną, dlaczego pod suszarką znajdują się krople wody, ten problem można rozwiązać na własną rękę. Złe odprowadzanie wody może być spowodowane kilkoma przyczynami, np. zapchaniem bądź nieszczelnością instalacji pompy odprowadzającej. Uszkodzenie uszczelki bębna jest kolejną przyczyną gromadzenia się wody.

suszarka do ubrań

źródło: pixabay.com

Suszarka nie grzeje – przyczyną tej usterki może być uszkodzony termostat stały suszarki, element ten jest podzespołem, który chroni suszarkę przed przegrzaniem. Aby sprawdzić przepływ prądu w termostacie, wystarczy użyć miernika. Zanim jednak wymienimy termostat, warto także sprawdzić odprowadzanie ciepła przez nawiew, dlatego warto sprawdzić także ten element. Kolejną przyczyną może być przepalona grzałka suszarki, ten element może się spalić i nie działa wtedy prawidłowo, a ubrania dłużej się suszą. Uszkodzony termostat suszarki, pomimo że grzałka nie nagrzała się do pewnej temperatury, będzie ją wyłączał, a co za tym idzie, ubrania nie będą do końca wysuszone. Przyczyn tej usterki może być wiele więcej dlatego najlepiej skorzystać z usług fachowca, by ten prawidłowo zdiagnozował usterkę i naprawił urządzenie.

Zostaw komentarz