Skuteczne sposoby na muszki owocówki

Każdy z nas doskonale wie, co to są muszki owocówki i jak wyglądają. Jest tak, gdyż są letnim koszmarem każdego z nas. Dlaczego? Dlatego, że wystarczy tylko położyć owoce, szklankę z sokiem albo otwarty słoik z dżemem, a dokuczliwe muszki owocówki już się pojawiają. Powiem więcej te muszki owocówki, rozmnażają się w zastraszającym tempie. Z tego też względy, jak tylko, zauważymy, że się, pojawiły muszki owocówki, to, powinniśmy szybko, poszukać odpowiedzi, jak skutecznie pozbyć się muszek owocówek. No więc, jak się ich pozbyć? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych, skutecznych sposobów:

Źródło: pixabay.com

1 PŁYN DO MYCIA NACZYŃ

Chcąc przygotować miksturę z płynu do mycia naczyń, to najpierw, wymieszajmy w równych proporcjach wodę, ocet owocowy lub sok i oczywiście płyn do mycia naczyń. Potem całość, wlejmy do słoika i zostawmy na noc. Gdy rano, wstaniemy na pewno, zobaczymy pełny słoik, w którym pełno będzie utopionych muszek owocówek.

2 OWOCOWA PUŁAPKA

Aby przygotować taką pułapkę, to w pierwszej kolejności kroimy owoce i wkładamy je do miski. Później przykrywamy miskę folią spożywczą i naciągamy, tak aby nie było żadnych szczelin. Następnie taką folię nakłuwamy wykałaczką albo widelcem w kilku miejscach. W ten sposób powstaną dziurki, przez które muszki owocówki śmiało będą mogły, wlecieć, lecz już, nie wydostaną się na zewnątrz.

3 ŚWIECE ZAPACHOWE

Podobno muszki owocówki nie tolerują niektórych zapachów. Jednym z nich jest zapach mentolowy. Z tego też względu do ich zwalczania możemy, użyć mentolowych olejków, czy też świec zapachowych.

4 ODKURZACZ

Takie muszki owocówki można, wciągnąć odkurzaczem. Trzeba się jednak liczyć z dużym ryzykiem, że nie uda się ich wszystkich wyłapać, ponieważ owady szybko latają.

5 BUTELKA Z ODROBINĄ WINA

Użyjmy trochę czerwonego wina, by stworzyć pokusę dla muszek owocówek, które na pewno, nie będą mogły, oprzeć się mu. Pijąc wino, zostawmy w butelce kilka centymetrów tego trunku. Otóż muszki owocówki, które, zwabi silny, fermentujący aromat będą, wlatywać do butelki. Niestety już ich droga powrotna przez wąską szyjkę butelki, będzie dla nich na tyle trudna, że zostaną w butelce na zawsze.

Zostaw komentarz