Pralka z wifi – czy ta funkcja rzeczywiście jest potrzebna?

Na rynku spotykamy co raz więcej nowinek technologicznych. Ostatnio zaczęła się moda na pralki z wi-fi. Jak widać, branża AGD chce nadążyć za ekspresowym rozwojem internetu i komunikacji. Jednak zastanówmy się jakie korzyści mają pralki z łączem wi-fi oraz czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście potrzebne?

Źródło: pixabay.com

Po co w wi-fi w pralce?

Dzięki wi-fi łączymy pralkę z telefonem. Dzięki temu możemy ustawić program prania i włączyć oraz wyłączyć ją w dowolnym momencie przy użyciu smartfona z dowolnego miejsca na ziemi. Jednak zwróćmy uwagę na to, że brudne ubrania same do pralki nie wejdą, a rzeczy po wypraniu i tak musimy wyjąć z pralki samodzielnie. Smartfon połączony z pralką działa jedynie jak pilot. Warto wspomnieć, że wi-fi pozwala również monitorować przebieg prania i przysyła sygnał o zakończonym praniu.

Powiadomienia

Sygnał wi-fi pozwala na monitorowanie wszystkich procesów zachodzących w pralce. Dzięki temu natychmiast dowiemy się o ewentualnej awarii. Jeśli program pralki nie będzie potrafił sam naprawić usterki, wskaże w czym jest problem. Dzięki temu wezwany mechanik nie będzie musiał szukać przyczyny usterki, tylko od razu weźmie się za naprawianie wskazanej przez pralkę usterki. Przy wyborze firmy zajmującej się naprawą sprzętu AGD, warto zwrócić uwagę, aby mechanik dawał gwarancję na naprawę pralki. Tak, jak jest to w przypadku firmy Technikan.

smartfon

Źródło: pixabay.com

Co jest niezbędne do połączenia pralki z wi-fi?

Oczywiście w tym przypadku konieczna jest instalacja bezprzewodowej sieci w domu. To do niej podłączamy pralkę i odpowiednio konfigurujemy połączenie. Tylko dzięki temu możliwy jest swobodny przesył informacji.

Pralka z wi-fi czy to konieczność?

Z pewnością jest to jakieś udogodnienie, ale nie jest ono niezbędne. Pozwala nam jedynie dobrze zaplanować czas prania i wskazuje przyczyny ewentualnych usterek. Pralki z wi-fi są droższe, niż pralki z podstawowym wyposażeniem.

Zostaw komentarz