Piana z pralki – co robić?

Piana wydobywa się z pralki i nie wiesz co robić? Sprawdź z nami, co może być przyczyną i jak najszybciej opanuj sytuację, aby piana nie zalała Twojej łazienki.

Źródło: pixabay.com

Piana z pralki- co robić?

Wyciek piany z pralki to nic przyjemnego. Jest jej pełno w całej łazience, trzeba ją szybko posprzątać, aby przypadkiem nie zalało mieszkania sąsiada z dołu. Nadmiar piany z pralki wycieka najczęściej przed drzwiczki oraz otworem odpowietrzającym. Gdy jest jej bardzo dużo może wychodzić również dozownikiem do proszku i płynu do prania.

Kiedy z pralki wydobywa się zbyt dużo piany warto zatrzymać pranie i spróbować wypłukać je ręcznie pod prysznicem lub we wannie. Następnie oczyścić bęben z piany (możemy pianę spryskać wodą z ręcznego spryskiwacza) i ponownie załadować pranie już bez dodawania środków piorących. Lub jeśli piana jeszcze nie wydobywa się z pralki, ale jest jej wyraźnie zbyt dużo, od razu możemy przełączyć na samo płukanie prania. Wtedy zapobiegniemy wydobywaniu się piany.

Dlaczego w pralce jest zbyt dużo piany?

Zazwyczaj jest to spowodowane użyciem zbyt dużej ilości proszku do prania lub płynu. Kolejną przyczyną może być złe działanie pralki, usterka polegająca na zbyt długim kręceniu się bębna i krótkimi przerwami. Oprócz tego winna może być pompa, która zbyt słabo odprowadza wodę lub awaria hydrostatu. Winna może być również dziurawa guma wokół drzwiczek lub pęknięte drzwiczki. Jeżeli stwierdzimy, że przyczyna leży po stronie usterki, której samodzielnie nie jesteśmy w stanie naprawić, wtedy wezwijmy do pomocy serwis Technikan.pl Są w każdym większym mieście, sprawdź, czy są również u Ciebie.

Zostaw komentarz