Jak odnowić starą lodówkę?

Stare lodówki są nie do zdarcia. Nie psują się przez wiele lat. Jedyny ich minus to przestarzały wygląd, ale można to zmienić. Tutaj podpowiadamy jak odnowić starą lodówkę i dać jej drugie życie w naszej kuchni.

Maty magnesowe

Maty magnesowe są idealnym rozwiązaniem do odnowienia lodówki z zewnątrz. Co ważne przyczepiają się do lodówki dzięki działaniu siły przyciągania. Można je w każdej chwili odkleić. Ich przymocowanie również nie sprawia problemu. Otwory na uchwyty można wyciąć nożem lub nożyczkami. Przy ich zakupie wystarczy podać wymiary drzwi lodówki. Uwaga, maty nie przykleją się do powierzchni plastikowej, czy drewnianej! Maty całkowicie zmieniają wygląd lodówki. W sklepach mamy teraz ogromny wybór różnych wzorów i kolorów mat. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji mat na drzwi lodówki.

maty magnesowe na lodówkę

Źródło: stickit2.com

Źródło: kudumagnets.com

Źródło: kudumagnets.com

Malowanie

Jeśli mamy talent, możemy sami pomalować lodówkę. Jednak zanim kupimy farby i zabierzemy się do malowania, najpierw powinniśmy dokładnie umyć drzwi lodówki. Oczywiście przy malowaniu konieczne jest opróżnienie całej zawartości lodówki, ponieważ konieczne będzie ściągnięcie drzwiczek, zdemontowanie uchwytów  i uszczelek oraz przeszlifowanie drobnym papierem ściernym starego lakieru z drzwi lodówki. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie.

Źródło: cozycrookedcottage.files.wordpress.com

Foliowa okleina

Przy odnawianiu lodówki możemy skorzystać również z kolorowych folii. Oklejamy nią tylko gładkie powierzchnie. Co ważne, przy odnawianiu lodówki nie przyklejamy folii, które są matowe i mają drobne zagłębienia, Te szybko się brudzą  i rysują.

Źródło: pinterest.com|Crops

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zostaw komentarz