Jak kupić oczyszczacz powietrza?

Ostatnio bardzo dużo słyszymy o smogu, który ma bardzo złe oddziaływanie na nasz organizm. W ciągu ostatniego czasu powietrze, którym oddychamy, nie jest nawet zbliżone do tego, jakim powinniśmy oddychać, dlatego też warto zapoznać się z ofertą oczyszczaczy powietrza. Jak kupić oczyszczacz powietrza?

oczyszczacz powietrza

źródło: kuchyne-interier.cz

Jak kupić oczyszczacz powietrza?

Smog oznacza występowanie na danym terenie bardzo dużego zanieczyszczenia powietrza. Nie możemy oczyścić całego powietrza, ale możemy spowodować, że to w naszym domu będzie dla nas bardziej przyjazne. Działanie oczyszczacza powietrza jest bardzo proste. Zanieczyszczone powietrze jest filtrowane przez urządzenie, za pomocą konwekcji bądź mechanicznie. W przypadku smogu najlepiej jest wybrać oczyszczacze powietrza mechaniczne, które działają za pomocą systemu wentylatorów. We wnętrzu urządzenia powietrze poddawane jest filtracji, niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, które mają za zadanie nawilżyć bądź jonizować powietrze. Następnie czyste powietrze zostaje wydmuchane do pomieszczenia. Jest to najbardziej skrótowy i prosty opis tego, jak działa to urządzenie.

Jak widzicie, zakup oczyszczacza powietrza, może być bardzo opłacalny, jednak na co zwrócić uwagę przy jego zakupie, aby pomógł nam w walce ze smogiem?

zwróćmy uwagę jak działa oczyszczacz, czy na zasadzie konwekcji, czy mechanicznie, w walce ze smogiem lepiej sprawdzi się wentylator zamiast konwekcji

oczyszczanie powietrza

źródło: DeviceDaily.com

  • czy oczyszczacz wyposażony jest w filtr cząstkowy powietrza
  • czy możemy sterować mocą urządzenia
  • czy mamy łatwy dostęp do zbiornika wody, filtrów i innych ważnych elementów
  • jak głośno pracuje urządzenie
  • koszty korzystania z urządzenia ile kosztują filtry i ewentualnie części do niego
  • czy wyposażony jest w dodatkowe funkcje jak nawilżanie bądź jonizacja powietrza
  • czy w Polsce znajduje się serwis, który zajmę się urządzeniem w ramach gwarancji bądź poza nią

Ostatnim, na co powinniśmy zwracać uwagę, jest cena i to jakiego koloru jest urządzenie. Najtańsze oczyszczacze powietrza nie poradzą sobie w walce ze smogiem, zazwyczaj takie sprzęty są mało wydajne bądź ich system filtracji nie jest w stanie sobie poradzić ze szkodliwym smogiem.

Zostaw komentarz