Dlaczego na ubraniach zostaje osad z proszku?

Często zdarza się, że po wyciągnięciu ubrań z bębna pralki zauważamy na nich osad z proszku. Czy oznacza to, że nasza pralka wymaga naprawy? Jaka jest przyczyna zabrudzenia ubrań w ten sposób?

źródło: pixabay.com

Zbyt zimna woda

Zazwyczaj nalot z proszku oznacza, że nie cały detergent rozpuścił się podczas prania, co spowodowane jest za zimną wodą. Jeżeli to jest przyczyną, postaraj się zwiększyć bądź zmienić program prania na taki z wyższą temperaturą. Moment, w którym powinniśmy wezwać fachowca, jest, wtedy kiedy pomimo ustawienia temperatury na 40 stopni proszek nadal pozostaje na ubraniach. Zazwyczaj wtedy nasza pralka będzie wymagała naprawy termostatu, czy wymiany grzałki.

Za mało wody

Można niemalże od razu stwierdzić, że w tym wypadku nie obejdzie się bez wizyty fachowca hydrostat, przepływomierz bądź elektrozawór potrzebowały będą dokładnej diagnozy. Nie warto czekać z naprawą tych części, ponieważ pranie z takimi uszkodzeniami wpływa zarówno źle na tkaniny, jak i samo urządzenie.

Za dużo prania

Często osad zostaje na ubraniach z powodu za dużej ilości ubrań w bębnie. Proszek nie ma możliwości dobrze wymieszać się z wodą, przez co zostaje np. w zagnieceniach ubrań.

źródło: pixabay.com

Brudny dozownik i szuflada na proszek

Osad z proszku może pochodzić także z bryłek, które zalegają w szufladzie, jeżeli znajdują się przez długi czas w dozowniku, normalne pranie nie będzie w stanie ich rozpuścić. Sprawdź więc dozownik na detergenty, jeżeli zauważysz w nim zbrylone bądź przyschnięte resztki proszku, postaraj się go dokładnie umyć np. pod bieżącą wodą. Chcąc w przyszłości uniknąć problemów z brudzeniem ubrań przez zabrudzony dozownik, warto regularnie go czyścić, wystarczy, że wyjmiesz go z pralki i dokładnie za pomocą szmatki i szczoteczki do zębów umyjesz go pod bieżącą wodą.

Przyczyną zabrudzonych ubrań przez proszek są dwie pierwsze za zimna woda lub za mała jej ilość? Zgłoś się do Technikan.pl, który jest firmą zajmującą się naprawą pralek oraz innych sprzętów AGD na terenie miast takich jak Warszawa, Wrocław, czy Poznań.

Zostaw komentarz