Dlaczego w lodówce nie działa żarówka?

Otwierasz lodówkę, a tam nie świeci się światło! Znasz to? Wiesz, co może być tego przyczyną? Jeśli nie, to tutaj mamy dla Ciebie 5 najczęstszych przyczyn braku światła w lodówce.

Źródło: pixabay.com

  1. Zepsuta żarówka

Najprostszą i najczęstszą przyczyną braku światła w lodówce jest przepalona żarówka. Wykręćmy ją i kupmy w elektrycznym sklepie taką samą żarówkę. Jest to koszt zaledwie kilku złotych. Z wymianą żarówki w lodówce z pewnością poradzi sobie każdy z nas.

  1. Źle dopasowana żarówka

Czasami w sklepie nie chcemy prosić obsługi o pomoc, spieszymy się podczas zakupów i zdarza się, że coś przeoczymy i kupimy żarówkę o nieodpowiednich parametrach. Wtedy, nawet nowa żarówka nie będzie świecić. Może być niedopasowana do mocy lub nie będzie pasował gwint. Przy zakupie należy koniecznie zwrócić uwagę na parametry napięcia, nieodpowiednia żarówka może przyczynić się do awarii.

  1. Termostat

Nieodpowiednie podłączenie termostatu również może być przyczyną awarii światła w lodówce. Dzieje się tak, ponieważ żarówka pracuje tylko wtedy, gdy działa sprężarka, w chwili gdy jest ona nieaktywna, w lodówce nie będzie światła. Do wystąpienia tej awarii przyczynia się źle podłączony termostat.

  1. Usterka gniazda

Mocowanie żarówki lub jak kto woli gniazdo, czy uchwyt, w którym mocujemy żarówkę również moce ulec uszkodzeniu. Jeśli mamy do czynienia z taką awarią, wtedy konieczna jest wymiana tego podzespołu. Tutaj już śmiało możemy dzwonić po fachowca, np. po Technikan.pl

Źródło: pixabay.com

5. Usterka w układzie elektronicznym

Nowa żarówka i sprawdzenie poprzednich ewentualnych przyczyn nie pomogło? Może być to awaria układu elektronicznego. Tutaj sami już nic nie zdziałamy. Do naprawy tej usterki warto wezwać specjalistę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zostaw komentarz