Brak pieniędzy i zepsuta pralka – co zrobić?

Nagłe uszkodzenie pralki może znacząco odbić się na naszym portfelu. Brak tego podstawowego sprzętu AGD może mocno pokrzyżować nam plany. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy pieniędzy na nową pralkę?

naprawa pralki

źródło: pixabay.com

Naprawa na własną rękę i przez mechanika AGD

Gdy tylko zauważymy niepokojące „zachowanie” pralki, możemy poszukać w sieci poradników, które pomogą nam zdiagnozować i naprawić usterkę, która spotkała naszą pralkę. Pierwszą rzeczą jest trafna diagnoza. Gdy żaden z poradników, nie będzie w stanie odpowiedzieć na nasze pytanie, jak naprawić pralkę możemy zgłosić się do mechanika AGD. Jego doświadczenie może być kluczowe w znalezieniu przyczyny uszkodzenia naszej pralki. Z takiej naprawy możemy zawsze zrezygnować, gdy okaże się ona nieopłacalna, jednak zazwyczaj koszt takiej naprawy jest o wiele niższy niż zakup nowej pralki. Technikan.pl naprawia pralki m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu. Dojazd do klienta to koszt 50 zł, gdy zdecydujemy się na naprawę jest on wliczony w jej cenę.

Pranie ręczne

W najbardziej, ekstremalnych sytuacjach nie pozostaje nam nic innego jak pranie ręczne. Warto jednak wspomnieć, że pranie ręczne może być dla nas bardziej odczuwalne finansowo niż zakup nowej pralki. Do prania ręcznego zużywamy o wiele więcej wody, niż by zrobiła to pralka. Nowoczesne pralki są wyposażone w technologie pozwalające dobierać optymalny poziom wody i detergentów, dzięki czemu pranie w pralce jest bardziej opłacalne nie tylko od prania ręcznego, ale nawet od prania w naszej starej pralce.

naprawa pralki

źródło: pixabay.com

Zakup używanej pralki

Na serwisach ogłoszeniowych i portalach ogłoszeniowych możemy znaleźć informacje o sprawnie działających urządzeniach. Taki zakup może być niestety dość ryzykowny, bo tak naprawdę polegamy na prawdomówności sprzedającego. Możemy także zapytać naszych znajomych, czy nie mają do sprzedania swojej pralki bądź nie znają kogoś, kto np. się przeprowadza i chce się pozbyć pralki.

Pożyczka na pralkę

Wzięcie szybkiej pożyczki może pozwolić nam na zakup dobrej jakości pralki z gwarancją. Warto zwrócić uwagę na promocje, ponieważ często można znaleźć wysokiej jakości urządzenie w niższej cenie. Niektóre banki oferują pożyczki, gdzie nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, gdy tylko spłacamy ją w terminie.

Zostaw komentarz