3 sposoby na mrówki w kuchni

Mrówki są owadami z rodziny owadów należących do rzędu błonówek, a podrzędu trzonówek. Owady te z reguły nie są niebezpieczne, a wręcz można by rzec, że nawet bardzo pożyteczne. Jest tak, gdyż mrówki zjadają mszycę i oczyszczają teren. Są jednak pewne granice sympatii do nich. Tą granicą jest oczywiście fakt, kiedy to  mrówki zaczynają pojawiać się w naszym mieszkaniu, a szczególnie w kuchni. Wtedy to już na pewno przestaje być zabawne. Owe owady bez problemu mogą urządzić sobie trasę wiodącą prosto do szafki z jedzeniem, a to jest już nie lada utrapienie. Na dodatek jest ich dużo i szybko się rozmnażają, z tego też względu trudno jest je wytępić.

Na całe szczęście istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na pozbycie się mrówek z mieszkania, kuchni. Jednak zanim zaczniemy jakiekolwiek działania, warto jest na samym początku zorientować się, z którego miejsca mrówki do nas przychodzą i pousuwać wszystkie możliwe szczeliny, które mogłyby stać się  bramą dla mrówek. Warto pamiętać, że mrówki w kuchni pojawiają się tylko z jednego powodu. Jakiego? Otóż znalazły w niej łatwy dostęp do pożywienia. Jak więc pozbyć się mrówek z kuchni? Aby odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule przedstawię jedynie 3 skuteczne, sprawdzone sposoby na usunięcie mrówek z kuchni, choć tych sposobów jest oczywiście znacznie więcej. Oto one:

1 Nie lubią octu

Jeśli zauważyliśmy, że mrówki dostają się do mieszkania przez otwory w ścianach, np. kratki wentylacyjne, przetrzyjmy te miejsca szmatką nasączoną octem. Możemy też nasączyć nim kłębuszki waty i położyć je w newralgicznych miejscach.
ocet

Źródło: pixabay.com

2 Lep na miód

Mrówki lgną do słodkiego, a więc możemy spróbować złapać je na miód. Na nieduży talerzyk wylejmy łyżkę płynnego miodu. Owady będą się w nim topiły, a gdy uzbiera się ich już znaczna część, spłuczmy je wodą. Powtórzmy operację.
miód

Źródło: pixabay.com

3 Cynamonowa granica

W miejscu, w którym mrówki tworzą swój korytarz wędrowny, najlepiej jak najbliżej wejścia do domu, usypmy kopczyk z mielonego cynamonu. Owady nie lubią jego zapachu. Podobnie może zadziałać proszek do pieczenia.Na zakończenie tego artykułu powiem tylko, że jeśli w naszym domu pojawiły się małe czarne mróweczki, to prawdopodobnie są to hurtnice zwyczajne. Jest to najpospolitsza odmiana mrówek zamieszkujących Polskę. Owe mrówki zakładają gniazda wszędzie tam, gdzie znajdą kawałek wilgotnej ziemi. Lubią sąsiedztwo ogrodu, często pojawią się w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach położonych na parterze. Drugi rodzaj mrówek, które pojawiają się w naszym domu, to mrówki faraona. Są one mniejsze od hurtnic, brązowo – żółte, często zagnieżdżają się w kuchni lub łazience, czyli tam, gdzie znajdą odrobinę wilgoci.

Zapisz

Zostaw komentarz